O něm

Muzikant – zpívá a hraje na kytaru. Kromě svých vlastních má v repertoáru nepřeberné množství písní převzatých. Hledáte-li někoho, kdo by se Vám postaral o hudební zábavu na Vašem večírku nebo plese, nemusíte hledat dál. Vše v tomto směru nabízí Martinova kapela PartyLeaders.

Moderátor – často se ocitá v roli konferenciéra. V roce 2010 působil jako moderátor a porotce hudební soutěže „Skutečná liga“, vedl rozhovory s více než stovkou vystupujících kapel a konferoval všechny finálové večery. Od roku 2011 je pravidelně najímán jako moderátor na akce pořádané městským úřadem v Mníšku pod Brdy. Hledáte-li někoho, kdo by vesměs kultivovaně a nevtíravě humorně provázel slovem Vaši akci, nemusíte hledat dál.

Textař – píše slova k písním ve svém rodném jazyce. A nejen k těm vlastním. Čas od času otextuje i melodie svých kolegů muzikantů / skladatelů. Je ale poměrně vybíravý, pro píseň musí zahořet a texty bez nápadu nevyrábí. A nápad někdy přijde hned a jindy až za dlouho. Hledáte-li někoho, kdo by Vám česky rychle a lacině otextoval píseň, hledejte raději dál.

Kompletní prezentaci Martinovy „monstr-mejdan-mašinérie“ zvané PartyLeaders naleznete zde.

 

Martin Hrubý se narodil v Praze v roce 1978. Předškolní věk strávil v Praze-Vysočanech, školní v Praze-Modřanech, gymnázium navštěvoval v Praze-Vršovicích a vysokou školu nedostudoval ani v Praze-Dejvicích (FSv ČVUT, obor Pozemní stavby a architektura), ani v Praze na Starém Městě (FF UK, obor Český jazyk a literatura). Dostudoval VOŠ Jaroslava Ježka (obor Tvorba textu a scénáře) v Praze na Zeleném pruhu, což je dobře.

Na gymnáziu Přípotoční založil v roce 1995 hudební skupinu Bůhví. Dvorním textařem kapely se stal spolužák Vojtěch Probst. Jako autorská dvojice spolu fungují dodnes.

Řemeslu hudebnímu se vyučil u kytaristy Zdeňka „Krysy“ Fišera a Luboše Andršta. Hodiny zpěvu navštěvoval u Lídy Nopové, Evy Svobodové a Pavly Forstové.

Řemeslu textařskému ho vyučil Jiří „Šlupka“ Svěrák a Marek Stašek na VOŠ JJ.

Od roku 2008 žije v Mníšku pod Brdy.

© Martin Hrubý, Appmine 2016