O něm

Je to ten typ muzikanta, který si píše texty i melodie a pak je osobně interpretuje. Ke všemu je sám sobě i korepetitorem – doprovází se na hudební nástroj, konkrétně na kytaru. Jedním slovem „písničkář“, anglicky „singer-songwriter“. Martin zpívá však výhradně česky, neboť touží po poezii. A dostat do písně poezii je v rodném jazyce těžké, ale možné. V cizím téměř nemožné. Patříte-li též k té hrstce hledačů životní poezie, zaposlouchejte se do jeho tvorby. Možná v ní nějakou objevíte.
Živí se jako muzikant z povolání, hraje a zpívá na plesech a večírcích všeho druhu.

Kompletní prezentaci Martinovy “monstr-mejdan-mašinérie” zvané PartyLeaders naleznete zde.

Martin Hrubý se narodil v Praze v roce 1978. Předškolní věk strávil v Praze-Vysočanech, školní v Praze-Modřanech, gymnázium navštěvoval v Praze-Vršovicích a vysokou školu nedostudoval ani v Praze-Dejvicích (FSv ČVUT, obor Pozemní stavby a architektura), ani v Praze na Starém Městě (FF UK, obor Český jazyk a literatura). Dostudoval VOŠ Jaroslava Ježka (obor Tvorba textu a scénáře) v Praze na Zeleném pruhu, což je dobře.

Na gymnáziu Přípotoční založil v roce 1995 hudební skupinu Bůhví. Dvorním textařem kapely se stal spolužák Vojtěch Probst. Jako autorská dvojice spolu fungují dodnes.

Řemeslu hudebnímu se vyučil u kytaristy Zdeňka „Krysy“ Fišera a Luboše Andršta. Hodiny zpěvu navštěvoval u Lídy Nopové, Evy Svobodové a Pavly Forstové.

Řemeslu textařskému ho vyučil Jiří „Šlupka“ Svěrák a Marek Stašek na VOŠ JJ.

Od roku 2008 žije v Mníšku pod Brdy.

© Martin Hrubý, Appmine 2019