Posts for 4.2. 2018
Rozhovor v Hostivickém měsíčníku

Dva spolužáci z gymnázia Martin Hrubý a Vojtěch Probst stojí za repertoárem originální pražské kapely Bůhví. Nebo také vtipně dokonalé formace PartyLeaders, jejího druhého já, které nás opět pobaví a zahraje na očekávaném maškarním plesu již příští měsíc. Pár otázek jsme položili Martinovi, lídrovi obou kapel.

4.2. 2018
Martin Hrubý s kapelou Bůhví oslaví v Besedě 22. narozeniny

V pražské Malostranské besedě zahraje v úterý 31. října Martin Hrubý s kapelou Bůhví. A nepůjde o obyčejný koncert, kapela zde oslaví své 22. narozeniny. Návštěvníci uslyší písně z aktuálního alba Trojka, novinky z desky právě chystané i výběr toho nejlepšího z klasického repertoáru skupiny Bůhví. Hostem koncertu bude zpěvačka Marta Kloučková ze skupiny Skety. Před koncertem položila Hudební knihovna Martinu Hrubému několik otázek.

26.10. 2017
Patříte-li též k té hrstce hledačů životní poezie, zaposlouchejte se do mé tvorby

Martin Hrubý s kapelou Bůhví už zanedlouho oslaví 22 let existence kapely v Malostranské besedě a nejen o koncertu jsme si s Martinem popovídali.

24.10. 2017
Trojku Martina Hrubého provází inteligentní humor, hravost a nadhled

Kapela Bůhví, jejímž zakladatelem a frontmanem je Martin Hrubý, má na svém kontě tři alba. Stylově neobyčejně pestrý a rozevlátý Akt, víceméně popovou Hodinu a novinku Trojka. Ta vychází už jen pod jménem Martina Hrubého a nachází se kdesi uprostřed mezi oběma předchůdci. Z Aktu si bere stylovou pestrost, i když je mnohem ukázněnější a sevřenější, z Hodiny melodičnost, rytmickou přehlednost a výraznou chytlavost nejen refrénů.

10.5. 2017
Neotřelá hudební směsice ze všech koutů světa

Málokdo by se nadál, že se do naší malé země uprostřed Evropy dostane tolik hudebních vlivů z tolika směrů. A přesto jakoby se všechny hudby světa střetávaly právě na desce skupiny Bůhví, která nese název “Akt” a je stejně barevná a pestrá, jak můžeme podle názvu odhadovat.

27.4. 2017
Recenze “Aktu” serveru MusicZone

Aby čtenáře hned na počátku každého článku upoutali, nikdy novináři nezapomínají uvést, která ze supestar to v kapele Bůhví hraje na piano. Ať je to pro ega ostatních členů záležitostí jakkoli (ne)stravitelnou, bůh ví, že jsou spoluhráči Ondry Brzobohatého za podobnou propagaci rádi.

27.4. 2017
Recenze “Hodiny” časopisu Muzikus

Ve spojení s pražskou kapelou Bůhví se používají krkolomné nálepky “jazz-pop-worldová” či “ethno-folková”. Nejčastěji se o ní mluví jako o “skupině Ondřeje Brzobohatého”, moderátora SuperStar a herce v seriálu Ulice. Bůhví se ale známým jménem nezaštiťují a jejich muziku je nejlépe nazývat pop. Velmi dobrý pop.

27.4. 2017
Recenze “Trojky” časopisu Rock & All

Kontinuitu skupiny Bůhví po odchodu Ondřeje Brzobohatého udržuje novinka Trojka, i když vychází pod jménem kapelníka Martina Hrubého, který k tuctu skladeb v produkci Yardy Helešice složil hudbu, napsal polovinu textů a o zbylé se podělil s Vojtěchem Probstem.

13.4. 2017
Do třetice všeho dobrého

Zpěvák a kytarista Martin Hrubý se po devíti letech mlčení přihlásil s novou deskou. „Trojka“ je Martinovo prvočíslo a zároveň třetí titul skupiny Bůhví. Autorem hudby i textů všech 12 písní alba je sám Hrubý, spoluautorem 6 textů je Vojtěch Probst. Předchozí album Bůhví nazvané „Hodina“ vyšlo u EMI už v roce 2007. Martinovi jsme u této příležitosti položili několik otázek.

3.11. 2016
Do třetice Trojka: Kapela Bůhví vydala novou desku. Pokřtila ji v Malostranské besedě v Praze

Kapela Bůhví v čele s kytaristou a zpěvákem Martinem Hrubým vydala po devíti letech nové album. Třetí deska v pořadí nese název Trojka. Slavnostně byla pokřtěna v úterý 18. října v pražské Malostranské besedě.

19.10. 2016
© Martin Hrubý, Appmine 2019