Napsali o mně

Recenze CD

Trojku Martina Hrubého provází inteligentní humor, hravost a nadhled

Kapela Bůhví, jejímž zakladatelem a frontmanem je Martin Hrubý, má na svém kontě tři alba. Stylově neobyčejně pestrý a rozevlátý Akt, víceméně popovou Hodinu a novinku Trojka. Ta vychází už jen pod jménem Martina Hrubého a nachází se kdesi uprostřed mezi oběma předchůdci. Z Aktu si bere stylovou pestrost, i když je mnohem ukázněnější a sevřenější, z Hodiny melodičnost, rytmickou přehlednost a výraznou chytlavost nejen refrénů.

— Karel Souček, Hudební knihovna, 19.6. 2017 Číst více Původní zdroj

Recenze “Trojky” časopisu Rock & All

Kontinuitu skupiny Bůhví po odchodu Ondřeje Brzobohatého udržuje novinka Trojka, i když vychází pod jménem kapelníka Martina Hrubého, který k tuctu skladeb v produkci Yardy Helešice složil hudbu, napsal polovinu textů a o zbylé se podělil s Vojtěchem Probstem.

— Pavel Víšek, 13.4. 2017 Číst více Původní zdroj

“Trojka” dokazuje, že Bůhví Martina Hrubého žijí i po odchodu Ondřeje Brzobohatého

O kapele Bůhví se toho po odchodu Ondřeje Brzobohatého mnoho nenamluvilo. Martin Hrubý se nyní snaží formaci dát nový impuls albem “Trojka”. Odklon od stylu, kterým se kapela zapsala do povědomí posluchačů na začátku kariéry, je evidentní. Ale to vůbec nemusí být špatně.

— Milan Menčík, Musicserver, 17.10. 2016 Číst více Původní zdroj

Recenze “Hodiny” časopisu Muzikus

Ve spojení s pražskou kapelou Bůhví se používají krkolomné nálepky “jazz-pop-worldová” či “ethno-folková”. Nejčastěji se o ní mluví jako o “skupině Ondřeje Brzobohatého”, moderátora SuperStar a herce v seriálu Ulice. Bůhví se ale známým jménem nezaštiťují a jejich muziku je nejlépe nazývat pop. Velmi dobrý pop.

— Vojtěch Rynda, 12.6. 2007 Číst více Původní zdroj

Kam se poděly všechny hudby světa?

Bůhví, kapela čítající mimo jiné Ondřeje Brzobohatého, zatím do světa díru neudělala, přestože má na svědomí již jednu výtečnou desku. Tak se chlapci rozhodli, že s druhým albem si to trochu pojistí a vydají se více do středu. Bude jim to sice asi “Hodinu” trvat, ale snad to bude stát za to.

— Martin Svetlík, Musicserver, 6.6. 2007 Číst více Původní zdroj

Decentní akt skupiny Bůhví

Decentní akt skupiny Bůhví Nové album mladé jazz-folk-rockové formace příjemně vybočuje ze stereotypů českého popu Pětičlenná sestava, pojmenovaná po známé knize Josepha Hellera, se svou všestranností odlišuje od většiny pražských klubových kapel. Kromě skvěle zvládnutého muzikantského řemesla ji charakterizuje snaha po obsáhnutí nezvykle širokého spektra hudebních žánrů, důraz na kvalitní a přitom snadno přístupné texty a v také decentní pódiová autorita hned několika frontmanů. Rozdílné osobnosti zpívajících autorů Martina Hrubého (kytara) a Ondřeje Brzobohatého (klávesy) si v jistém smyslu konkurují, zároveň se však výtečně doplňují. Zatímco Hrubý tíhne k lidovým nápěvům východních Slovanů a divadelnosti francouzského šansonu, Brzobohatý obohacuje repertoár…

— Lidové noviny, Michal Bystrov, Číst více

Recenze “Aktu” serveru MusicZone

Aby čtenáře hned na počátku každého článku upoutali, nikdy novináři nezapomínají uvést, která ze supestar to v kapele Bůhví hraje na piano. Ať je to pro ega ostatních členů záležitostí jakkoli (ne)stravitelnou, bůh ví, že jsou spoluhráči Ondry Brzobohatého za podobnou propagaci rádi.

— Honza Binder, 15.10. 2004 Číst více Původní zdroj

Neotřelá hudební směsice ze všech koutů světa

Málokdo by se nadál, že se do naší malé země uprostřed Evropy dostane tolik hudebních vlivů z tolika směrů. A přesto jakoby se všechny hudby světa střetávaly právě na desce skupiny Bůhví, která nese název “Akt” a je stejně barevná a pestrá, jak můžeme podle názvu odhadovat.

— Martin Svetlík, Musicserver, 14.9. 2004 Číst více Původní zdroj

Recenze koncertů

Do třetice Trojka: Kapela Bůhví vydala novou desku. Pokřtila ji v Malostranské besedě v Praze

Kapela Bůhví v čele s kytaristou a zpěvákem Martinem Hrubým vydala po devíti letech nové album. Třetí deska v pořadí nese název Trojka. Slavnostně byla pokřtěna v úterý 18. října v pražské Malostranské besedě.

— Tomáš Kopečný, Novinky.cz, 19.10. 2016 Číst více Původní zdroj

Kapela Bůhví oslnila v klubu Popocafépetl

Kapela Bůhví oslnila v klubu Popocafépetl Na skok na Kubě s duší domorodce, který se snaží utéci k lepším zítřkům, chvíli v Afghánistánu za žhavé letní noci pod spalujícím pohledem krásné Laily, okamžik v opuštěném domě plném vzpomínek na smích, kterého byl kdysi plný..na všechna tahle místa přenesla své posluchače kapela Bůhví v music baru Popocafépetl. Zaškatulkovat tuhle kapelu je věcí poněkud obtížnou. Sami si proto vytvořili vlastní šuplík, do kterého se řadí zatím pouze tento kvintet mladých a nadějných muzikantů, se štítkem czech world music. V jeden májový pátek se den před prvním zmrzlým mužem na pražském Újezdě music…

— Samantha, Číst více Původní zdroj

Rozhovory

Patříte-li též k té hrstce hledačů životní poezie, zaposlouchejte se do mé tvorby

Martin Hrubý s kapelou Bůhví už zanedlouho oslaví 22 let existence kapely v Malostranské besedě a nejen o koncertu jsme si s Martinem popovídali.

— MonsterMusic, 20.6. 2017 Číst více Původní zdroj

Martin Hrubý s kapelou Bůhví oslaví v Besedě 22. narozeniny

V pražské Malostranské besedě zahraje v úterý 31. října Martin Hrubý s kapelou Bůhví. A nepůjde o obyčejný koncert, kapela zde oslaví své 22. narozeniny. Návštěvníci uslyší písně z aktuálního alba Trojka, novinky z desky právě chystané i výběr toho nejlepšího z klasického repertoáru skupiny Bůhví. Hostem koncertu bude zpěvačka Marta Kloučková ze skupiny Skety. Před koncertem položila Hudební knihovna Martinu Hrubému několik otázek.

— Karel Souček, Hudební knihovna, 20.6. 2017 Číst více Původní zdroj

Rozhovor v Hostivickém měsíčníku

Dva spolužáci z gymnázia Martin Hrubý a Vojtěch Probst stojí za repertoárem originální pražské kapely Bůhví. Nebo také vtipně dokonalé formace PartyLeaders, jejího druhého já, které nás opět pobaví a zahraje na očekávaném maškarním plesu již příští měsíc. Pár otázek jsme položili Martinovi, lídrovi obou kapel.

— Lenka Brychtová, 19.6. 2018 Číst více Původní zdroj

Do třetice všeho dobrého

Zpěvák a kytarista Martin Hrubý se po devíti letech mlčení přihlásil s novou deskou. „Trojka“ je Martinovo prvočíslo a zároveň třetí titul skupiny Bůhví. Autorem hudby i textů všech 12 písní alba je sám Hrubý, spoluautorem 6 textů je Vojtěch Probst. Předchozí album Bůhví nazvané „Hodina“ vyšlo u EMI už v roce 2007. Martinovi jsme u této příležitosti položili několik otázek.

— Časopis Rock&All, 4.11. 2016 Číst více

Bůhví – Muzika si posluchače vždycky najde

Bůhví – Muzika si posluchače vždycky najde Originální pražská kapela Bůhví, mísící ve svých písních ethno, jazz, world music i pop, se dočkala zaslouženého úspěchu svého nového alba “Akt”. Potěšeni nastálou situací, která poskytuje nepochybně mnoho důvodů k úsměvu, nám její dva frontmani poskytli rozhovor. Když nenápadný, inteligentně vyhlížející mladý muž vešel do restaurace, kde jsem se měl potkat s kapelou Bůhví, musel jsem ho dlouho srovnávat s obrázkem na přebalu CD, než jsem se ujistil, že jde opravdu o Martina Hrubého, kytaristu a zpěváka skupiny. Chvíli jsme si jen tak povídali, a když pak svoji poněkud mediálně známější tvář…

— Martin Svetlík, 19.10. 2016 Číst více Původní zdroj

Dostat písničky k lidem

Bůhví – Dostat písničky k lidem Kapela Bůhví přichystala na nové desce “Hodina” pořádné překvapení všem, kteří ji znali už dřív. Skoro to vypadá, jako by se chtěla pokusit o pořádný průlom do českého mainstreamu. Abychom si mohli být úplně jisti, raději jsme si to ověřili přímo u zdroje – kytaristy Martina Hrubého a klávesisty Ondřeje Brzobohatého. Když jsem před nějakými třemi lety slyšel debutovou desku Bůhví, která nesla název “Akt”, byl jsem na první poslech unešen. Zvuky snad ze všech koutů světa, latina i balkánská dechovka, to vše spojené v tavicí české kotlině chytrými texty Martina Hrubého a Vojtěcha…

— Martin Svetlík, Číst více Původní zdroj

© Martin Hrubý, Appmine 2019